Kliknutím na ikonku oka náš web přizpůsobíte pro návštěvníky s vadou zraku.

Kliknutím na ikonku šipky skryjete tento dialog.

Alfons logoAlfons logo

V současné době neposkytujeme službu EEG biofeedback z důvodu nástupu terapeutky na mateřskou dovolenou. Děkujeme za pochopení.

EEG Biofeedback

Jde o  tréninkovou metodu založenou na biologické zpětné vazbě. Zjednodušeně řečeno klient hraje počítačovou hru pomocí mysli. Současně je mu snímáno EEG a dochází ke zpětné vazbě formou zvukového signálu nebo udělovaných bodů na monitoru. Mozek se pomocí této zpětné vazby učí správné soustředěnosti nebo naopak kvalitnímu uvolnění při relaxačně nastaveném tréninku.

Tuto službu nabízíme studentům i zaměstnancům VUT a také široké veřejnosti. Zároveň Vás s ní rádi seznámíme na studentských a fakultních akcích školy.

EEG Biofeedback je moderní metoda, která účinně zmírňuje řadu obtíží, mezi něž patří specifické poruchy učení, úzkost a deprese, poruchy spánku, poruchy pozornosti, poruchy řeči, migrény a další.

Spadá do tréninkových metod, které umožňují harmonizaci mozkové činnosti formou bioregulace a pomocí samoučení se mozku.

I když to vypadá jako hra, jde ve skutečnosti o trénink – fitness mozku. Účinnost EEG Biofeedback je ověřená řadou studií, jeho význam roste nejen v zahraničí, kde je součástí služeb krytých z veřejného zdravotního pojištění, ale i v ČR.

Více o metodě si můžete přečíst zde.

Příprava elektrod

Kontrola hodnot

Průběh tréninku