Kliknutím na ikonku oka náš web přizpůsobíte pro návštěvníky s vadou zraku.

Kliknutím na ikonku šipky zkryjete tento dialog.

Alfons logoAlfons logo

Vítejte na stránkách Poradenského centra Alfons!

Poradenské centrum je součástí Institutu celoživotního vzdělávání VUT v Brně a jeho posláním je poskytovat poradenství a podpůrné služby uchazečům a studentům se specifickými vzdělávacími potřebami. Specifickými vzdělávacími potřebami rozumíme poruchy učení, fyzický a smyslový handicap, chronické somatické onemocnění, poruchy autistického spektra, narušené komunikační schopnosti a psychické onemocnění. Centrum bylo otevřeno v roce 2007 pod názvem Přes bloky, v roce 2016 však došlo k jeho přejmenování a celkovému rebrandingu. Proč Alfons? Ve jméně Alfons je skrytý význam ušlechtilý a připravený k boji. Přesně takoví jsou nejen studenti, ale i zaměstnanci centra. Jsou připraveni pomoci s čímkoli.

spolecna