Kliknutím na ikonku oka náš web přizpůsobíte pro návštěvníky s vadou zraku.

Kliknutím na ikonku šipky skryjete tento dialog.

Alfons logoAlfons logo
Načítám Akce

« Přehled kurzů

• akce již proběhla.

ODSÍŤOVÁNÍ – Replug Yourself! 4.11.2020 18:00-20:00

Podíváme se na vliv digitálních technologií a sociálních sítí na náš každodenní život, na to, jak se učíme, jak spíme i na to, jak tvoříme mezilidské vztahy. Prakticky se zaměříme, jak správně na udržitelný digitální well-being.

O čem bude na workshopu řeč?
  •  Proč máme tendence být na sociálních sítích tak často a co nás na nich drží?
  •  Proč je tak těžké vypnout a jak nás neustálé připojení k internetu ovlivňuje?
  • Jak mobilní technologie ovlivňují náš mozek, spánkový režim a paměť?
  • Jak se lépe soustředit a naučit se být pozorný v okamžiku, když to potřebujeme?
  • Co doma udělat pro to, abychom se nechytili do sociálních sítí a měli od nich odstup?

OZNÁMENÍ ZMĚNY PERSONÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ (ZMĚNA LEKTORA / ŠKOLITELE) – Mgr. Karolína Presová

Aneta Lekešová vystudovala magisterskou psychologii na FF MU. V rámci práce s mládeží absolvovala kurz Instruktor zážitkové pedagogiky a kurz Primární prevence rizikového chování. Zkušenosti ze škol nabírá především jako lektorka preventivních programů a školní psycholožka. Realizuje také programy pro učitelské sbory  a kurzy pro firemní týmy. V rámci Replug me se specializuje na dospělé publikum – rodiče, učitele, firmy a veřejnost. O téma digitálních technologií se zajímá především proto, že si uvědomuje jejich zásadní vliv na naše životy a je pro ni důležité, aby si lidé nad užíváním technologií dovedli udržet kontrolu.

Datum:
4.11.2020
Čas:

Pořadatel

Poradenské centrum Alfons
Telefon:
alfons@vutbr.cz
Webová stránka:

Kapacita tohoto kurzu je již naplněna a nebo je po termínu registrace.